خانه / اخبار / کارگاه سلامت بانوان
کارگاه سلامت زنان

کارگاه سلامت بانوان

کارگاه آموزش سلامت بانوان توسط کمیته صلح و سلامت انجمن مطالعات بین الملل صلح افغانستان  با همکاری انجمن علمی پژوهشی ماماهای افغانستانی و موسسه فرهنگی بیت الزهرا در تاریخ ۱۷ اسد (مرداد) نود و هشت در موسسه فرهنگی بیت الزهرا در شهریار برگزار شد.

در ابتدای کارگاه دبیر کمیته ی صلح و سلامت خانم مریم تاجیک و سرپرست بخش فرهنگی انجمن خانم جمیله امینی درباره ی اهمیت صلح در افغانستان و اهداف تشکیل انجمن مطالعات بین الملل صلح افغانستان و کمیته صلح و سلامت به ایراد سخن پرداختند.
در ادامه ی کارگاه خانم شکوفه رضایی و خانم فاطمه مزاری درباره سرطان پستان که امروزه به عنوان یک معضل بهداشتی بانوان، دارای ابعاد وسیع جسمی، روحی_روانی و اجتماعی است و همچنین اهمیت و نحوه خود آزمایی به عنوان یکی از راههای تشخیص زودرس این بیماری شایع و علایم خطر و روش های پیشگیری و درمان آن صحبت کردند. خانم فاطمه بربری درخصوص تست پاپ اسمیر یا آزمایش پاپ اسمیر که بهترین روش برای تشخیص سرطان دهانه رحم است توضیحاتی ارائه نمودند.
و در پایان برنامه از مراجعین تست قند خون و فشار خون و قد و وزن گرفته شد و مشاوره های بهداشتی و تغذیه‌ ای برای شرکت کنندگان ارائه گردید.

درباره‌ی زهیر کابلی

زهیر کابلی

همچنین ببینید

طرح سراسری کمک های نقدی مردمی به خانواده های شهدای مکتب سیدالشهدا و سایر خانواده های نیازمند افغانستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *